Отличен 6 за Ботев срещу Нафтата (СНИМКИ)

18-09-2013, 19:55

botevplovdiv.bg

Луис Педро направи хеттрик, Костов се отчете с 2 попадения

Ботев Пловдив разгроми с 6:0 Нефтохимик в първи мач от 1/16-финалите в турнира за Купата на България и си лесен реванш в Бургас след малко повече от месец. „Канарите” нанизаха по три гола в двете полувремена. С хеттрик се отчете Луис Педро, два гола отбеляза Станислав Костов, а веднъж се разписа Абел Анисе.

Станимир Стоилов направи три промени в стартовия състав от мача с Локомотив Пд. Извън стартовите единадесет останаха Веселин Минев, Вандер Виейра и наказаният Борис Галчев, а вместо тях започнаха съответно Артур Енрике, Луис Педро и Георги Сърмов.

В 22-ата Абел Анисе се пребори като лъв с двамата централни защитници на Нефтохимик и подаде към Луис Педро, който засече топката в мрежата за 1:0.

В 35-ата минута резултатът бе удвоен, като този път Анисе и Пердо смениха ролите си и героят от пловдивското дерби се разписа след асистенция на Луис.

Само три минути по-късно Педро вкара втория си гол в мача и осигури класически аванс на своя отбор още преди почивката. Холандецът вкара след заучена комбинация от фаул и с удар от границата на пеналта и щастлив рикошет, топката спря в мрежата за 3:0.

На полувремето Мъри Стоилов извърши една промяна в състава, като на мястото на Ромарио пусна в игра Вандер Виейра.

В 75-ата минута влезлият на смяна Станислав Костов увеличи преднината на „жълто-черните”. Младият нападател се разписа след отличен пробив и асистенция на Артур Енрике – 4:0.

В рамките на една минута, между 84-ата и 85-ата Костов и Педро нанизаха по един гол и оформиха крайното 6:0, като холандецът оформи първия си хеттрик с жълто-черния екип.

Разгромът за гостите можеше да бъде още по-голям, но Луис Педро и Сърмов нацелиха гредите, а Вандер стреля в тялото на вратаря Краманов.

Ботев: Адам СТАХОВЯК, Йордан ХРИСТОВ, Сивард СПРОКЕЛ, Бобан ГРЪНЧАРОВ, Артур ЕНРИКЕ, Томаш ИРШАК, Абен АНИСЕ, Георги СЪРМОВ, Тодор НЕДЕЛЕВ (к), Луис ПЕДРО, Ромарио КОРТЗОРГ

Нефтохимик: Евгени КАРАМАНОВ, Юри ИВАНОВ, Антон ВЕРГИЛОВ, Антон ДИМИТРОВ, Христо ЛЕМПЕРОВ, Петър ПАТЕВ, Михаел ОРАЧЕВ, Любомир БОЖИНОВ, Емануил МАНЕВ, Деян ХРИСТОВ, Цветан ИЛИЕВ