Вижте как Ботев спечели още една Битка за Пловдив (СНИМКИ)

19-09-2013, 20:05

botevplovdiv.bg

Малките канари наказаха смърфовете с 6:1 за Купата на БФС

Ботев разгроми с 6:1 градския си съперник Локомотив в мач от втория кръг на турнира за Купата на БФС при набор 2000. Двубоят се игра на изкуствения терен на базата на "канарчетата" в Коматево.

Резултатът бе открит още в 30-ата секунда, когато Желязко Калинов се разписа с удар от близка дистанция. До края на първата част резултатът набъбна до 4:0.

В началото на втората част черно-белите върнаха едно попадение, но след това възпитаниците на Александър Николов отбелязаха нови 2 гола.

4 от попаденията във вратата на Локомотив бяха дело на Борис Емилов, а останалите голове вкараха Желязко Калинов и Димитър Димитров.

В средата на първата част главата на футболист на "смърфовете" бе спукана при единобороство за висока топка в центъра на терена. 5 минути преди края на двубоя играч на Ботев бе изгонен с директен червен картон.