Спартак попиля Левски с 4:0

22-09-2013, 11:48

архив

Пловдивчани прекъснаха серията си от 2 поредни ремита

Спартак (Пд) разгроми Левски (Карлово) с 4:0 като гост в мач от 7-ия кръг на Югоизточната "В" група. Така синьо-белите прекъснаха серията си от две поредни равенства в предните кръгове.

Пловдивчани вкараха по два гола във всяко едно от полувремената и показаха, че ще са фактор в първенството със стабилната си игра.

Головата сметка за спартаклии откри Рангел Кордов в 25-ата минута. Второто попадение падна в 44-ата минута, а негов автор стана Станимир Димитров.

След почивката Цветан Йотов се разписа за 3:0 в 70-ата минута, а малко след това Светослав Читаков оформи крайното 4:0.

С тази победа Спартак се изкачи на 7-ото място с актив от 11 точки и мач по-малко.

Следващата среща е домакинство на Димитровград. Мачът ще се играе на 28 септември от 17 часа.