22-09-2013, 22:57

Plovdivutre.bg (архив)

Петър Боев

Канарите отстъпиха на Берое с 0:1, вече 8-ма година са без точка в Стара Загора

Традицията повелява Ботев да губи от Берое в Стара Загора. Така беше в последните 7 години. Така стана и тази вечер, когато жълто-черните отстъпиха с 0:1 в Битката за Тракия. Единственото попадение бе дело на Давид Каядо в 21-ата минута.

Така пловдивчани останаха с актив от 17 точки на второ място във временното класиране.

Още в 5-ата минута Веселин Пенев опита центриране отляво по атаката на домакините, но Спрокел изчисти с глава, а Венци Христов се засуети пред дъгата и топката му беше отнета.

В 21-ата минута Берое поведе с 1:0. Това стана след бърза контраатаака, при която Ронкато преодоля Веселин Минев и успя да центрира. Венци Христов отклони топката вляво към Каядо, който без забавяне я прати в долния десен ъгъл зад Стаховяк.

Малко след това ерое направи нова бърза контраатака. Пенев изведе Каядо сам срещу вратаря Стаховяк, но полякът блокира с тялоо и спаси отбора си от още един гол.

В 36-ата минута грешка на Иво Иванов позволи на Ромарио да излезе сам срещу Караджов, но при много остър ъгъл. Холандецът пробва да намери близкия горен ъгъл с външен фалц, но уцели вратаря в лицето.

През второто полувреме също имаше няколко много опасни атаки и към двете врати.

В 53-ата минута Венци Христов премина покрай Йордан Христов и центрира към другия край на наказателното поле, където Ронкато от 8-9 метра стреля от движение, но Стаховяк затвори близкия си ъгъл.

В 67-ата минута Ботев пропусна златен шанс за изравняване. Борис Галчев пусна хубав пас през центъра към Анисе, който овладя на точката на дузпата, но стреля право в тялото на Караджов.

В 78-ата минута невероятна грешка на Йордан Христов едва не доведе до втори гол за Берое. Венци Христов отне топката от национала, премина покрай Грънчаров и от много малък ъгъл стреля към вратата, но топката премина покрай гредата.

Ботев игра в състав:

1. Адам Страховяк, 11. Йордан Христов, 83. Сивард Спрокел, 5. Бобан Грънчаров, 14. Веселин Минев (к), 16. Томаш Иршак, 71. Борис Галчев (74- 88. Георги Сърмов), 17. Абел Анисе, 6. Костадин Дяков (46'- Виейра), 9. Луис Педро (64'- Костов), 22. Ромарио Котзорг;