Даксон с уникален гол от 30 метра (ВИДЕО+СНИМКИ)

23-09-2013, 18:46

Димитър Иванов

Бившият халф на Локо се разписа от фаул срещу отбора на Роналдиньо

Бившият футболист на Локо (Пд) Даксон да Силва вкара уникален гол от над 30 метра при загубата на своя тим Вашку да Гама с 1:2 като гост на Атлетико Минейро. Двубоят бе от 23-ия кръг на бразилското първенство.

Даксон се разписа директно от фаул в 72-ата минута, като топката дори мина между краката на вратаря. Това бе гол №6 за халфа с екипа на Вашку да Гама от 32 изиграни мача, проучи Plovdivutre.bg.

Въпреки попадението обаче Вашку не успя да стигне до равенство и се свлече в зоната на изпадащите. Черно-белите от Рио са на 18-о място в класирането с актив от 24 точки.

Даксон игра цял мач за Вашку, както и съотборникът му Жуниньо Пернамбукано. За домакините пък пълни 90 минути и уникална асистенция с пета записа Роналдиньо.

Куриозното в мача бе, че главният съдия допусна и двата тима да играят в черно-бели екипи.