25-09-2013, 22:36

beroe.bg

starazagora.utre.bg

“Берое” допусна загуба с 1:0 при гостуването си на “Пирин” в Гоце Делчев

Футболистите на Петър Хубчев могат само да съжаляват, че не вкараха множеството положения, които създадоха. След центриране от корнер в 78-ата минута Веселин Марчев вкара попадението за домакините с глава от близка дистанция.Въпреки делничния ден на стадиона се чуваха само скандиранията на гостуващата агитка. В първите минути “Берое” пробваха извеждащи подавания зад защитата. Първо в 5-ата към Давид Каядо, а след това Пламен Крумов за Венцислав Христов, но и в двата случая топката попадаше в Абдиков. Първата опасност за домакините дойде в 7-ата минута когато след центриране на Марио Близнаков около точката за дузпата за Георги Петров – Борислав Стойчев успя да избие в корнер. След изпълнението Веселин Марчев засече с глава, но прати топката над вратата. Най-сериозната опасност в мача за “Берое” дойде в 32-ата минута. Пламен Крумов центрира по земя от фаул. След рикошет топката попадна във Венцислав Христов, който от малък ъгъл не стреля, а върна за Георги Андонов. Той не успя да спре добре топката на малкия пеналт и тя му бе отнета. След почивката играта не се промени особено. “Берое” диктуваше темпото и организираше по-сериозните атаки и положения. В 53-ата минута Евандро Ронкато стреля от 12 метра по диагонал, но защитник на домакините изчисти в корнер. След центрирането Давид Каядо пробва странична ножица, но кълбото мина встрани от целта. Две минути след това при атака за “Берое” от дясно, Ронкато получи топката от Елиаш и пусна хитро в коридор за Венцислав Христов, който стреля по земя от малка дистанция, но Абдиков успя да избие.В 77-ата минута топката бе центрирана добре за Давид Каядо в наказателното поле, той финтира прекия си пазач и стреля по земя към долния десен ъгъл на вратата на Абдиков, но стража внимаваше и улови. Минута по-късно след корнер Веселин Марчев бе най-съобразителен и откри резултата в полза на домакините. В 86-ата минута Пламен Крумов стреля от пряк свободен удар на около 22-23 метра фронтално на вратата, но топката мина над целта. В петминутното продължение домакините използваха всички шансове да забавят играта. В последната минута от редовното време Пламен Крумов центрира от пряк свободен удар от около 35 метра в наказателното поле, Абдиков обаче се извиси над всички в наказателното поле и улови.
Следващият мач на “Берое” е идният понеделник, 30 септември, от 18:00 часа срещу “Литекс” в Стара Загора.