Мечтите за титла продължават! Ботев устиска 0:0 срещу Лудогорец

28-09-2013, 22:29

botevplovdiv.bg

Петър Боев

Жълто-черните не могат да отбележат гол на шампиона вече в 4-и пореден мач

Ботев продължава да мечтае за шампионска титла! Жълто-черните устискаха 0:0 като гости на Лудогорец в дербито от 11-ия кръг на „А” група. По този начин се запази разликата от 4 точки между двата тима – разградчани са първи, а канарите – втори.

В същото време обаче Ботев продължи негативната си серия и вече в 4-и пореден мач не успя да отбележи гол срещу Лудогорец.

Гостите създадоха първата си опасност още в 4-ата минута. Анисе бе изведен в наказателното поле на Лудогорец сав срещу Владо Стоянов, но бе изпреварен от вратаря. Последва сблъсък между двамата, при който националът ни получи жесток удар с коляно в главата. 13 минути по-късно Стоянов бе сменен принудително с Иван Чворович.

В 18-ата минута Сърмов центрира остро в пеналта, но Анисе от добра позиция не успя да уцели топката.

Десетина минути по-късно Галчев изведе Анисе отново сам срещу вратаря на домакините, стреля, но Чворович спаси.

В самия край на първото полувреме бе най-чистата ситуация за шампионите. Върджил Мисиджан центрира в наказателното поле, където Марселиньо засече от воле с десния крак, но топката мина на сантиметри над напречната греда.

В 51-ата минута Мишо Александров комбинира с Марселиньо, който шутира от границата на наказателното поле, но право в ръцете на Адам Стаховяк.

Половин час преди края опасен удар на Шоко прати топката малко над напречната греда на вратата на Стаховяк.