29-09-2013, 15:56

Андро Дюлгерян

Мартин Камбуров се отчете с хеттрик. Едноличен лидер при голмайсторите е

Локомотив отвя Любимец с 5:0 в мач от 11-ия кръг на "А" група.

"Смърфовете" се развихриха след почивката и само за 13 минути отбелязаха четири гола. Танко Дяков си вкара автогол в 56-ата минута. Пет минути след това се разписа Мартин Камбуров. В 65-ата минута Камбуров отбеляза и от дузпа. Нарушението бе извършено от Илия Мунин, за което бранителят бе изгонен с директен червен картон. В 69-ата минута резервата Дани Кики също записа името си сред голмайсторите. Крайното 5:0 и своя хеттрик оформи отново Камбуров в последната минута. Попаденията на Камбуров го направиха едноличен лидер при голмайсторите.

Трите точки пък върнаха пловдивчани на 4-ото място с 19 точки. Локо изпревари Левски с една и го върна на петото място. "Сините" могат да бъдат изпреварени и от ЦСКА, който посреща Черноморец от 18,15 часа. Шестият пореден мач без победа остави новака в елита Любимец на 8-ото място с 13 точки.