30-09-2013, 22:41

официален сайт на Литекс

starazagora.utre.bg

Златинов и Славчев на 2 пъти отчаяха "заралии", Венци Христов с гол-бижу

Литекс отново се върна в челната тройка, след като постигна ценна победа над Берое в Стара Загора с 3:2. Ловчанлии не бяха си тръгвали с трите точки от стадиона под Аязмото цели 11 години. Днес с хъса на целия отбор и усилията на Петър Златинов в 5-ата и на Симеон Славчев в 35-ата и 51-ата минута "оранжевите" нарушиха традицията. Берое успя да върне само две попадения - гол-шедьовър на Венци Христов в 28-ата и хитро попадение на Елио в 83-ата минута. След този успех Литекс се нареди втори след Лудогорец с актив от 22 точки. "Заралии" пък са на десето място с 12 пункта.  Литекс влезе в мача по-силно и агресивно и успя да стигне до гол още в 5-ата минута. Тогава Петър Златинов изпълни пряк свободен удар от 23 метра, прати топката над стената, след което тя влетя право в мрежата на Иван Караджов. Халфът потърси топката, за да си я сложи по традиция под фланелката, но Берое не му я дадоха, заради което за малко да се стигне до спречкване. Все пак Златинов успя да изпълни своя ритуал. В 12-ата минута се откри първи шанс за Берое - след центриране от корнер обаче Давид Каядо не успя да нацели топката, стигнала до него. В 22-ата минута пък Ронкато пробва удар с гръб към вратата, но стреля над напречната греда. Берое обаче успя да изравни в 28-ата минута, когато Венци Христов вкара невероятен гол. Бодуров чукна топката преди стражът да е играл с нея във вратарското поле, Христов я догони почти до аутлинията и от много малък ъгъл успя да реализира за 1:1. Берое се радва твърде кратко на изравняването, след като в 35-ата минута Литекс отново поведе в резултата. Джордан стреля силно от границата на наказателното поле, Караджов изби, но топката попадна у Симеон Славчев, който изскочи от задна позиция и с премерен удар разстреля вратаря на Берое. Самият Джордан можеше да вкара трети гол за "оранжевите" след изпълнение на корнер, но се размина с топката.