Нефтохимик 2010 отстъпи на Едирнеспор във финала

06-10-2013, 18:49

Burgasutre

Момичетата на Петко Маринов бяха равностойни през първата част, но след това отстъпиха инициативата на домакините

Нефтохимик 2010 остана на второто място в приятелския турнир в Одрин, след като отстъпи на домакина Едирнеспор с 48-62 в третия, последен ден. До момента и двата тима имаха по две победи и мачът между тях беше директен спор за първата позиция.

Баскетболистките на Петко Маринов започнаха мача добре и бяха равностойни на съперника си през първата четвърт. До почивката домакините успяха да натрупат малка преднина от 4 точки, а през третата част я направиха цели 15. Едирнеспор удържа преднината си до края и спечели срещата.

За Нефтохимик с 18 точки завърши Лорън Бел, а по 8 добавиха Карълин Дейвис и Мария Желязкова. В отбора игра и новото попълнение на бургазлийки Нели Пашева, която игра за Левски миналия сезон.