Регатата Black Sea Cup става традиция

Спорт

07-10-2013, 06:10

Автор:

Burgasutre

Всичко от Автора

Виж класираните в първото издание тук!

При много тежки метеорологични условия, които варираха от 20 m/s вятър и големи вълни през първия ден до пълно безветрие през последните два дни завърши първото издание на Международна регата Black Sea Cup 2013 в Бургас.  

Това даде възможност най-добрите състезатели да покажат ветроходни умения и майсторско владеене на лодките.
Регатата се проведе с изключителното съдействие на Община Бургас и Пристанище Бургас ЕАД.

Организатори и домакини на проявата бяха двата Бургаски клуба: Яхт Клуб Порт Бургас и Яхт Клуб Черноморец Бургас, със съдействието на Българска Федерация по Ветроходство. От клубовете организатори съобщиха, че регатата ще се превърне в традиционна и още от сега има запитвания за следващата година.
Наградите бяха връчени от Президента на Българска Федерация по Ветроходство – Г-н Валентин Николов, Г-н Георги Паунов – Председател на Протестната комисия и международен съдия, както и президентите на двата яхт-клуба – Г-н Евгени Мавродиев /Порт Бургас/, Г-н Атанас Кобарелов /Черноморец Бургас/.
В различните дисциплини и възрастови групи българските ветроходци спечелиха пет първи места, а румънските и турските ветроходци по едно. Призьорите са както следва:
Оптимист Юноши Старша възраст:
1. Димитър Вангелов – ОМК Несебър 2000
2. Христо Жеглев – ОМК Несебър 2000
3. Александър Ялъмов – ЯК Черноморец Бургас
Оптимист Девойки Старша възраст:
1. Катрин Събева – ЯК Черноморец Бургас
2. Марина Димитрова – ЯК Черноморец Бургас
3. Станислава Тодорова – ЯК Порт Бургас
Оптимист Девойки Младша възраст:
1. Селин Тюркер – Турция
2. Диана Маркова – ЯСК Несебър 2009
3. Леда Михова – ЯК Черноморец Бургас
Оптимист Юноши Младша възраст:
1. Владислав Маринов – ОМК Несебър 2000
2. Веселин Йовчев – ОМК Несебър 2000
3. Клемент Съръство – ЯК Порт Бургас
Клас 420:
1. Екипаж Франгопол Марцел и Нагу Раду - Румъния
2. Екипаж Стамо Тенев и Роксана Кобарелова – ЯК Черноморец Бургас
3. Екипаж Александър Филисян и Никола Кобарелов – ЯК Черноморец Бургас

Клас Лазер 4.7 Девойки:
1. Деница Русева – ЯК Черноморец Бургас
2. Ванеса Филисян – ЯК Черноморец Бургас
3. Соня Петкова – ЯК Черноморец Бургас

Клас Лазер 4.7 Юноши:
1. Георги Максимов – ОМК Несебър 2000
2. Живко Йорданов – ЯК Порт Бургас
3. Иван Димов – ОМК Несебър 2000



Снимка на Деня

Красотата на парк "Кайлъка"