Юношите на Черноморец с победа и равенство от поредния кръг на елитните групи

07-10-2013, 14:54

Burgasutre

Възпитаниците на Малин Орачев успяха да вземат победата като гости над новаците от Оскар Е. Л.

В мача на младшата Черноморец и ЦСКА не излъчиха победител. За загубените две точки момчетата на Ники Кръстев могат да съжаляват повече, тъй като водиха в резултата почти до самия край на двубоя.

Йордан Марков изведе ЦСКА напред в 12-та минута, но Мартин Иванов изравни. Домакините стигнаха до пълен обрат чрез Антон Атанасов, но с гол на Иван Ангушев в 80-ата минута ЦСКА успя да грабне точката от двубоя. След равенството Черноморец заема седмо място в групата с актив от 12 точки.

При 19 годишните, възпитаниците на Малин Орачев успяха да вземат победата като гости над тима на Оскар. Стоян Кижев изведе нашите напред след точно реализирана дузпа, но само десет минути по-късно домакините успяха да изравнят. Малко преди това директен червен картон получи Ангел Лазаров, който остави акулите с човек по-малко на терена. Все пак спортното щастие бе на страната на бургаските момчета, защото няколко минути преди края на двубоя, вратарят на домакините си отбеляза автогол при едно неразчетено излизане и доведе резултата до 2:1 за Черноморец. Така завърши и срещата в столицата. След мачовете от поредния кръг Черноморец събра 11 точки, които му отреждат десето място в класирането.