Вики Радева остана далеч след лидерките

09-10-2013, 14:19

Plovdivutre.bg (архив)

Петър Боев

Пловдивчанката завърши на 44-о място в Европейското първенство по шахмат, Георги Колев е 26-и

Пловдивските шахматисти Виктория Радева и Георги Колев завършиха далеч след лидерите на 23-тите Европейски индивидуални първенства за момчета и момичета, юноши и девойки по класически шахмат до 8, 10, 12, 14, 16 и 18 години в Будва, Черна гора. И двамата ни представители са състезатели на Локомотив (Пд).

Георги Колев завърши с актив от 5,5 точки при момчетата до 8 години, който му гарантира 26-о място.

Вики пък остана с 4,5 точки на 44-та позиция в шампионата на момичетата до 12 години.

Иначе два бронзови медала завоюваха Нургюл Салимова при момичетата до 8 години и Габриела Антова при момичетата до 10 години.

В последния девети кръг Нургюл Салимова („Бургас 64” Бургас) спечели срещу едноличната водачка във временното класиране Анастасия Вюлер от Израел. Последната завоюва шампионската титла със 7,5 т., въпреки загубата си от нашата „роза“, която остана със 7 точки.

Победа в последния кръг срещу рускинята Елена Бадзгарадзе постигна и Габриела Антова („Шах ХХІ” София). Така възпитаничката на Стефан Стойнов също постигна актив от 7 точки.