Армения ни отне мечтите! Паднахме 1:2 с 9 души!

Ивелин Попов бележи за нашите, Бодуров и Дяков получиха червени картони

Армения отне мечтите ни за класиране на бараж за световно първенство. С 9 души България загуби с 1:2 в Ереван предпоследната ни  клалификация от груповата фаза. Светльо Дяков и Николай Бодуров бяха изгонени от съдията Феликс Брих.

По този начин шансовете ни за бараж са сведени до минимум. Нашите останаха с актив от 13 точки. Дания е с 12 и мач по-малко, а ние трябва да се надяваме датчаните да загубят от Италия и след това естествено да победим Чехия в София.

Артур Йозбилис откри за домакините от фаул в 45-ата минута, а капитанът Ивелин Попов, също от фаул, изравни в 60-ата. Юра Мовсасян донесе успеха на домакините 3 минути преди края.

Ето как се разви мачът по минути:

НАЧАЛО НА МАЧА

8' Първи жълт картон в мача. Арзуманян фаулира спринтиращия покрай тъчлинията Георги Миланов и е декориран от съдията Феликс Брих.

12’ Арменците продължават да играят грубо. Манолев е фаулиран в центъра на терена.

13’ Принудителна смяна в състава на домакините. Арзуманян се е контузил при опита си да обезкости Миланов и напуска терена. На негово място влиза Алексанян.

19’ Първо опасно положение в мача. Пробив на Йозбилиз през центъра, последва мощен шут от дъгата, но Владо Стоянов изби в корнер

29 Пряк свободен удар за Армения фронтално срещу Стоянов. Звездата Мхитарян шутира, рикошет, последваха нови два опита, също без успех за домакините

31’ Отменен гол за България! Занев центрира отляво и Гъргоров засече в мрежата. Страничният рефер обаче е вдигнал флага си за засада.

37’ Невероятен пропуск на Ивелин Попов! Капитанът ни е изведен от Гъргоров сам срещу вратаря на Арменците. Попов напредна и  шутира с левия крак от границата на наказателното поле, но капитанът Березовски спаси.

43’ Червен картон за Николай Бодуров. Централният ни защитник събори пред наказателното поле откъсващия се сам срещу Владо Стоянов Йозбилис и се отправя преждевременно към съблекалните.

45’ Потърпевшият Арас Йозбилиз изпълни отсъдения фаул с левия крак над стената и насочи топката в мрежата – 1:0 за Армения.

КРАЙ НА ПЪРВОТО ПОЛУВРЕМЕ

НАЧАЛО НА ВТОРОТО ПОЛУВРЕМЕ

46 Емил Гъргоров се озова на 10-ина метра пред вратата на Армения, но се засуети и не успя да шутира

49’ Нов пропуск на нашите! Занев центрира отлично от левия фланг, Станислав Манолев засече от движение, но в аут

50’ Жълт картон за Светослав Дяков. Капитанът на Лудогорец ще пропусне заради наказание последния мач на националите срещу Чехия.

54' Смяна в състава на гостите. Излиза голмайсторът Йозбилиз, на негово място в игра влиза №8 Пицели.

55’ Нов пропуск на България! Занев центрира в наказателното поле,  Манолев засече силно с крак, но вратарят Березовски за пореден път спасява, избивайки в корнер

59' Първа смяна за България. Станислав Манолев написка, на негово място влиза Александър Тонев.

61' ГОО-О-О-О-Л за България! Капитанът Ивелин Попов се разписа с прекрасен шут от фаул - 1:1.

63’ Втори жълт картон за Светослав Дяков. Халфът е изгонен от игра, а България остава с 9 души на терена!

69' Втора смяна за България. Излиза Емил Гъргоров, на негово място в игра Христо Златински.

72' Пропуск за Армения. Резервата Пицели засича от 7-8 метра центриране от ляво, но за наш късмет в аут.

76' Трета, последна смяна за България. В игра се появява нападателят на Берое Венци Христов, който заема мястото на Георги Миланов.

87' Гол за Армения! Юра Мовсисян бележи за 2:1!

КРАЙ НА МАЧА!

СТАТИСТИКА:

АРМЕНИЯ: 1. Березовски, 13. Ованесян, 5. Арзуманян (12-16.Алексанян), 15. Мкоян, 20. Хайрапетян, 10. Газарян, 6. Мкртчян, 18. Мхитарян, 23. Йозбилиз (54- 8- Пицели), 14. Мовсисян, 11. Саркисов;

Резерви: 12. Каспаров, 4. Бегларян, 16. Алексанян, 17. Авагян, 21. Маноян, 8. Пицели, 9. Малакян, 22. Дашян, 3. Восканян;

Старши треньор: Вардан Минасян;

БЪЛГАРИЯ: 1. Стоянов, 6. Й. Минев, 5. Бодуров, 15. Иванов, 4. Занев, 21. Дяков, 18. Гаджев, 17. Георги Миланов (76- 22.Венцислав Христов), 2. Манолев (59-10. Тонев), 23. Гъргоров (69 - 19-Христо Златински), 9. И. Попов;

Резерви: 13. Михайлов, 12. Й. Христов, 10. Тонев, 14. В. Минев, 16. И. Миланов, 3. Александров, 7. Делев, 19. Маркиньос, 20. Славчев, 19. Златински, 8. Рангелов, 22. В. Христов;

Старши треньор: Любослав Пенев;

Съдия: Феликс Брих

Стадион:"Републикански", Ереван;

Голмайстори: 1:0 Арас Йозбилис (45), 1:1 Ивелин Попов (61), 2:1 Юра Мовсисян (87)

ЖЪЛТИ КАРТОНИ: Арзуманян (Арм), Дяков (Бъл)

ЧЕРВЕНИ КАРТОНИ: Бодуров, Дяков (Бъл)