И Локо продължава за Купата на България (СНИМКИ)

13-10-2013, 17:04

Андро Дюлгерян

Черно-белите се класираха за осминафиналите след безлично нулево равенство с Любимец

Локомотив (Пд) завърши 0:0 срещу Любимец в мач реванш от 1/16-финалите в турнира за Купата на България. Първият двубой бе приключил 1:1 и по този начин с общ резултат 1:1 и гол повече на чужд терен черно-белите продължават напред в надпреварата.

Срещата започна с едноминутно мълчание в памет на легендарния вратар на Локо (Пд) Станчо Бончев, който почина вчера на 71-годишна възраст.

Треньорът на смърфовете Александър Станков направи няколко принудителни промени в своя състав заради многото отсъстващи футболисти.

Като десен бек за първи път през този сезон започна Костадин Марков, а централната двойка защитници бяха Тунчев и Аймен Белаид. Стелиос Илиадис пък действаше като дефанзивен халф, заедно с капитана в този мач Валери Георгиев.

Локомотив имаше превъзходство през целия двубой, но въпреки това головите положения почти липсваха.

В 29-ата минута Камбуров изскочи сам срещу вратаря на Любимец, преодоля го, но се засуети и топката бе изчистена в корнер.

В 54-ата минута Марков центрира от десния фланг и Стелиос Илиадис засече с глава, но на сантиметри от гредата.

Малко след това Камбуров пробва директен шут от фаул, но високо в аут.

В 65-ата минута влезлият на смяна Александър Якимов напредна към наказателното поле, където бе съборен от Антон Огнянов, но реферът Вихрен Манев не се престраши да отсъди дузпа и да изгони капитана на гостите, който имаше вече един жълт картон.

Най-чистото положение в мача безспорно създаде Мартин Камбуров в 79-ата минута. Нападателят изскочи сам срещу вратаря на Любимец Радослав Рашков, но би в тялото му.

Три минути преди последния съдийски сигнал Гади центрира отдясно и Георги Стефанов засече с глава, но вратарят на гостите отново спаси.