Пребиха съдия на мач с участието на Виктория Волей (Пд)

18-10-2013, 23:50

Plovdivutre.bg (архив)

Играч на Черно море халосва по главата рефера Илиян Георгиев, пловдивчани бият с 3:2 гейма

Сезонът във Висшата лига на България започна със скандал! Съдията на мача между Черно море БАСК (Варна) и Виктория Волей (Пловдив) Илиян Георгиев бе пребит в двубоя, който бе изтеглен за петък вечерта.

Мачът бе спечелен от Виктория с 3:2 (21:25, 25:20, 25:16, 18:25, 18:16) гейма, като драмата настъпва при последната точка, която идва заради червен картон за треньора на домакините Юли Тупанков, съобщава BGvolleyball.com.

Причината съдията да прибегне до този ход е забавяне на играта с неправилна смяна. Варненци обаче веднага наобикалят Георгиев да му искат обяснение. Страничните съдийки се опитват да защитят съдията, но не са успели да спрат играч на Черно море, който го халосва със силен удар с лакът в главата.

При всички положения волейболната федерация ще накаже жестоко варненския клуб, както и побойника.