Радост и тъга на старта в НБЛ

21-10-2013, 09:40

Марин Боянов

Нефтохимик 2010 започна с победа, а Черноморец със загуба новото първенство

По различен начин започна новото първенство в Националната баскетболна лига за бургаските отбори. Мъжкият Черноморец не успя да се противопостави на Рилски спортист в първотот си гостуване за сезона и загуби с резултат 81:61 (40:28). Новак Попович, Тодор Тодоров и Емил Бинев бяха най резултатни за нашите като отбелязаха съответно 14, 12 и 10 точки. След мача треньорът на Черноморец Дечо Коешинов анализира загубата, която според него се дължи най-вече на слабата игра в защита. В нападение пък играчите са показали много слаб процент на успеваемост в стрелбата от средно и далечно разстояние. Според специалиста като цяло селекцията в Черноморец през новия сезон е по-слаба в сравнение с миналия и ще трябва да се работи сериозно, за да се вдигне класата на отбора.

С много ценна победа започнаха първенството баскетболистките на Нефтохимик 2010. Те се наложиха в първи двубой над пряк съперник в борбата за медали – тимът на Монтана с 87:79 (32:39). През по-голямата част на мача гостенките водеха в резултата, но в крайна сметка момичетата на Петко Маринов успяха в края да изравнят и вкарат мача в продължения. В последната четвърт на двубоя нашите вдигнаха оборотите и точността на стрелбата си и успяха да догонят съперничките си. В края на редовното време се играеше кош за кош, а решителен принос за подобрената игра на отбора даде младата Борислава Христова. Краят дойде при резултат 74:74 и мачът продължи с добавено време. В него домакините бяха много по-мотивирани и отбелязаха 13 точки срещу само 5 на съперничките си за крайната победа с 87:79. Най резултатни за Нефтохимик 2010 бяха Лорън бел с 23 точки и 11 асистенции, Борислава Христова с 19 точки и 8 борби, както и Мария Цанкова 18 точки и 7 борби.