Първо реми за Евроколеж през сезона

21-10-2013, 15:23

fceurocollege.com

С човек по-малко жълто-сините стигнаха до 1:1 срещу Гигант в Съединение

Отборът на Евроколеж записа първо равенство през сезона, след като при гостуването си завърши 1:1 с Гигант Съединение. Срещата беше от 11 кръг на Югоизточната В група, а головете отбелязоха Георги Куртев за Евроколеж и Илия Дигонски през първото полувреме.

Колежани завършиха с десет души срещата, след като Христо Стамов получи червен картон.

В 35-ата минута Бончев намери Мирослав Караиванов, след което крилото проби в наказателното поле и центрира към втората греда. Там Георги Куртев овладя и с хубав удар вкара в далечния ъгъл на вратаря Джезлов за 0:1.

Три минути по-късно домакините изравниха с далечен удар на Дигонски в дясната сглобка – 1:1.

Петнадесет минути преди края Христо Стамов получи жълт и червен картон за спиране на откъснат играч на Гигант зад защитата.

Евроколеж приема в следващият кръг Левски Карлово на 26 октомври от 14.30 часа, а Гигант гостува на Созопол.

В класирането лидер е Мастер (Бургас) с 27 точки, следван от Верея (26) и Созопол (25). Спартак (Пд) е 5-и с 19 точки, а Евроколеж заема 11-а позиция с 13 точки.