Голям Локомотив удари ЦСКА 1:0 в епична битка

26-10-2013, 20:05

Андро Дюлгерян

Калина Илиева

Крис Гади вкара в 24-ата секунда, черно-белите излязоха на 3-о място

Голям Локомотив (Пд) удари ЦСКА с 1:0 в епична битка на Лаута. Дербито от 14-ия кръг на „А“ група бе решено в 24-ата секудна, когато падна единственият гол, дело на Крис Гади.

По този начин смърфовете излязоха на трето място във временното класиране.

Черно-белите имаха късмета да открият резултата още от съблекалнята. След центриране към наказателното поле на ЦСКА Мартин Камбуров върна топката назад към Крис Гади и той със страхотен шут с десния крак опъна мрежата зад Черни – 1:0 в 24-ата секунда.

По този начин Локо прекъсна серията на ЦСКА от 7 поредни мача без допуснат гол.

Армейците пропуснаха своя шанс в 34-ата минута. След остро центриране от левия фланг вратарят на Локо Йордан Господинов изби топката, която попадна в Милисавлевич. Халфът я посрещна с глава на 7-8 метра почти на празна врата, но малко над напречната греда.

Второто добро положение за смърфовете дойде в 37-ата минута. Дани Кики напредна отляво и центрира остро към малкия пеналт. Там вратарят Черни изби с ръка, но топката попадна в голмайстора Крис Гади. Бившият нападател на Олимпик (Марсилия) шутира, падайки на тревата, но Фо Поре изби топката с тялото си.

В 54-ата минута Камбуров се пребори за една топка и комбинира с Кики. Халфът си я поведе и шутира мощно от дъгата с левия крак, но топката профуча на педя от гредата.

В 59-ата минута Гъргоров напредна отляво и подаде към Янчев. Ветеранът в състава на ЦСКА шутира силно, но много неточно.

Малко по-късно мачът бе спрян за 3-4 минути, за да се окаже медицинска помощ на вратаря на Локо Йордан Господинов. Той се контузи при приземяване, след като отби една топка, но в крайна сметка продължи да играе.

Четвърт час преди края Маламов овладя една топка пред пеналта и веднага шутира, но в аут. Веднага след това Диего също пробва своя шут, като топката прелетя на сантиметри над напречната греда.

В 87-ата минута Емил Гъргоров пробва бомбен шут от 20-ина метра, при който Господинов улови топката.