С човек по-малко Ботев си го изкара на Славия (СНИМКИ)

28-10-2013, 14:57

botevplovdiv.bg

Малките канари спечелиха с 5:1 двубоя от елитната юношеска група

Ботев разгроми Славия с 5:1 в мач от 10-ия кръг на Елитната юношеска група до 17 години. Двубоят се игра на централния терен на базата в Коматево и бе изгледан от около 50 зрители.

В 14-ата минута резултатът бе открит. Борис Тютюков отне топката от защитата на "белите", напредна и пусна успореден пас на голлинията към Виктор Пенчев, който отблизо се разписа за 1:0.

В 36-ата минута Жак Пехливанов изпълни свободен удар и топката попадна в Атанас Куманов, който от близка дистанция вкара за 2:0.

4 минути по-късно преднината на канарите стана класическа. Виктор Пенчев бе изведен зад защитата на столичани, напредна и стреля, топката се удари в напречната греда и се озова в краката на Йосиф Табаков, който с хубав удар направи 3:0.

В 58-ата минута футболист в бяло се откъсна от защитата на Ботев и навлезе в наказателното поле, където бе фаулиран от Атанас Ташолов. Защитникът на "канарчетата" получи директен червен картон, а гостите получиха право да изпълнят дузпа, реализирана от Стефан Терзиев.

В 68-ата минута Виктор Пенчев се разписа директно от фаул за 4:1.

Четвърт час преди края жълто-черните стигнаха и до пети гол чрез Александър Грънчарски.