30-10-2013, 20:18

Пресслужба Черноморец

Марин Боянов

Черноморец остана без защита за предстоящото дерби в неделя

Шампионите от Лудогорец победиха  Черноморец с 2:0 на стадион Лазур и продължават битката за челото с Литекс. Домакините не показаха възможностите си и дори завършиха двубоя с 9 футболисти. За червени картони играта напуснаха Яни Пехливановв 63-та и Николай Павлов в 88-та минута.

Головете за победителите отбелязаха Роман Безяк в 41-та минута, след грешка на отбраната и вратаря Ник Дашев и Върджил Мисиджан в 59-та минута. Иван Стоянов пък пропусна на празна врата, след като пусна топката слабо към голлинията и Ник Дашев успя да спаси отбора на акулите от трето попадение в мача.

Бившият вратар на бургаските Нефтохимик и Черноморец Владо Стоянов пък се отличи с няколко класни намеси и показа, че наистина заслужава титулярното си място в националния отбор на страната.

Траян Траянов и Фонсека напуснаха след контузии и са под въпрос за мача в неделя с Нефтохимик, а Пехливанов и Павлов със сигурност ще бъдат наказани. По този начин Черноморец остава без защита за предстоящото дерби в неделя.

Черноморец  е 12-ти с актив от 12 точки в класирането на елитната А група.