Голов спектакъл на Лаута: Локо – Левски 2:3

31-10-2013, 17:57

Андро Дюлгерян

Калина Илиева

Черно-белите играха с човек по-малко цяло полувреме, бориха се до последно

Локо и Левски завършиха 2:3 пред презни трибуни на Лаута. Фен клубът на черно-белите обаче осигури видео стена за двубоя от 15-ти кръг на "А" футболното ни първенство.

След победата Левски се изкачи на пета позиция с 25 точки. Локомотив остава трети с 28 точки.

Сините поведоха още в 8-та минута с гол от пряк свободен удар на капитана си Владимир Гаджев, който се възползва от грешка на вратаря на Локомотив Йордан Господинов.

Малко по-късно Дани Кики израни резултата. В 12-та минута той получи топката от Мартин Камбуров пред наказателното поле на Левски и не пропусна да отбележи за 1:1.

Сините поведоха малко преди края на първото полувреме след дузпа за игра с ръка в наказателното поле на Валери Георгиев. Гари Родригес бе точен за 2:1, а Георгиев се обзаведе с червен картон.

В 73-та минута Стелиос Илиадис възстанови равенството и Локо се върна в играта.

В 85-та минута обаче Цветан Генков обърна резултата, след като бе изведен зад защитата на Локомотив и заби за 3:2.