Федерер срещу Джокович на 1/2-финалите в Париж

01-11-2013, 21:26

Мирослава Александрова

Швейцарецът си го върна на Дел Потро, като го елиминира

Роджър Федерер се класира за полуфиналите на турнира по тенис от сериите "Мастърс" в Париж с награден фонд 3,2 милиона евро, пише Sportline.bg.

Швейцарецът, пети в схемата надигра четвъртия поставен Хуан Мартин Дел Потро (Аржентина) с 6:3, 4:6, 6:3 и взе реванш за загубата от този съперник на финала на турнира в Базел миналата седмица.

Федерер напомни за световната си класа в първия сет, в който записа 17 уинъра и допусна само четири непредизвикани грешки, като спечели с 6:3. Във втория Дел Потро направи пробив при 5:4 и изравни за 1:1 сета. Федерер направи ключов пробив при 3:3 и успя да спечели мача.

Така на полуфиналите Федерер ще срещне Новак Джокович, който по-рано днес надигра Станислас Вавринка (Швейцария) с 6:1, 6:4. Сблъсъкът Федерер - Джокович ще бъде първият мач между тях за тази година.