03-11-2013, 11:19

Plovdivutre.bg

Петър Боев

Пловдивчанки удариха шампионките с 3:1 в зала „Олимпиада”

Марица (Пд) показа на волейболните фенове как се „бие чорбата по главата”. Жълто-сините удариха шампиона ЦСКА с 3:1 (25:16, 25:14, 22:25, 25:22) гейма в голямото дерби от Националната волейболна лига за жени.

Двубоя се състоя пред пълните трибуни в пловдивската зала „Олимпиада”, като сред зрителите бяха доста състезателки на двата основни конкурента – Казанлък Волей и Левски, както и помощник-треньорът на националния отбор Димо Тонев.

От редиците на Марица поради болест отсъстваха капитанката Диана Малинова и националката Жана Тодорова, но това не попречи за крайния успех.

Топреализатор на мача стана Гергана Димитрова с 20 точки за ЦСКА.

Най-резултатни за победителките бяха Пролетка Иванова с 15 точки и Силвия Андреева с 14.

По този начин Марица излезе еднолично начело в класирането с 9 точки от три мача.

ЦСКА се смъкна на трето място с 6 точки и по-слабо точково съотношение от втория Левски.

В четвъртия кръг на шампионата жълто-сините почиват, а в петия посрещат Спартак (Плевен) на 16 ноември.