03-11-2013, 11:34

Plovdivutre.bg (архив)

Plovdivutre.bg

Локо (Пд) изпусна спечелен мач от 2:0 гейма

Пловдивските отбори Виктория Волей и Локомотив 1926 изиграха драматични 5-геймови мача в поредния кръг от мъжката Висша лига по волейбол.

Виктория удържа лидерската си позиция в класирането след инфарктно 2:3 (27:25, 25:21, 20:25, 15:25, 5:15) като гост на Ябланица Изгрев.

В същото време в залата на Лаута Локо (Пд) загуби почти спечелен мач срещу Миньор (Перник) с 2:3 (25:18, 25:23, 18:25, 23:25, 13:15) гейма. В четвъртата част черно-белите водеха през цялото време до 23:23, когато настъпи срив в техните редици.

Така в класирането лидер е Виктория Волей със 7 точки, на две пред Миньор и УНСС (София). Локомотив (Пловдив) заема четвърта позиция с 4 точки, колкото има и варненският Черно море БАСК.