Берое спъна Локо, смърфовете отнесоха три гола (СНИМКИ)

03-11-2013, 18:29

Андро Дюлгерян

Калина Илиева

1000 фена изгледаха загубата на черно-белите под Аязмото

Носителят на Купата на България Берое удари Локо (Пловдив) на свой терен. Повече от 1000 фенове щурмуваха стадион "Берое" в подкрепа на смърфовете, но това така и не мотивира играчите на Александър Станков. Черно-белите отнесоха три гола в мач от 16-ия кръг на "А" футболното ни първенство. След победата Берое е с 22 точки и дели осмата позиция с Локомотив Сф. Локо (Пд) пък остана с 28 точки, колкото имат Ботев и Левски.

Домакините откриха резултата още в 17-ата минута. Георги Андонов порази мрежата на Йордан Господинов с удар от над 20 метра.

Седем минути по-късно Берое поведе с 2:0 след разиграване на Пламен Крумов от пряк свободен удар. Вместо центриране, той пусна назад по земя на Давид Каядо, който не пропусна да отбележи.

Пет жълти картона раздаде съдията само за първото полувреме – четири от които за играчи в черно-бяло. В жълто бяха декорирани Стелиос Илиадис, Диего Фераресо, Мартин Камбуров, Аймен Белаид (Локо) и Елио Мартинс (Берое).

Третият гол за заралии падна малко след началото на втората част. Точен за 3:0 във вратата на Господинов бе Венцислав Христов.

Още три жълти картона раздаде съдията през второто полувреме – Елиаш да Силва и Веселин Пенев от домакините и Александър Якимов от гостите отнесоха наказанията.

В самия край на срещата Мартин Камбуров опита да стопи преднината на Берое с шут от пряк свободен удар, но топката срещна напречната греда.

Краен резултат: Берое - Локо 3:0

Състави:

БЕРОЕ: Иван Караджов, Пламен Крумов, Борислав Стойчев, Иво Иванов, Веселин Пенев, Игор Джоман, Елиаш Да Силва, Елио Мартинс, Георги Андонов (к.), Давид Каядо, Венцислав Христов

Резерви: Благой Макенджиев, Здравко Илиев, Георги Динков, Атанас Зехиров, Мартин Райнов, Иван Горанов, Евандро Ронкато

Треньор: Петър Хубчев

ЛОКО: Йордан Господинов, Йордан Тодоров, Стелиос Илиадис, Асен Георгиев, Аймен Белаид, Аласан Н`Дайе, Диего Фераресо, Крис Гади, Станислав Маламов, Дани Кики, Мартин Камбуров (к)

Резерви: Кирил Акалски, Руслан Куанг, Александър Якимов, Костадин Марков, Тодор Тимонов, Станко Йовчев, Георги Стефанов

Треньор: Александър Станков

Съдия: Стефан Апостолoв