10-11-2013, 16:24

botevplovdiv.bg

Петър Боев

Канарите загубиха с 0:1, изпускат поне 5 чисти положения за гол

Ботев (Пд) тотално премина бариерата на безобразната игра. Жълто-черните се изложиха при гостуването си на Любимец в мач от 17-ия кръг на „А” група. Домакините играха мъжки и спечелиха заслужено с 1:0. Единственият гол падна в 76-ата минута и бе дело на Диян Вълчанов.

Пловдивчани пък вече втори мач поред са ялови в атака, след като направиха 0:0 и като гости на Черно море за купата.

В 10-ата минута Луис Педро навлезе в наказателното поле и в първия момент успя да надбяга Цветомир Панов. След това нападателят смени посоката, при което бранителят го препъна. Реферът Христо Ристосков обаче не посмя да отсъди дузпа.

Три минути по-късно Ботев създаде нова опасност пред вратата на домакините. Вандер изведе с глава Иван Цветков сам срещу вратаря, но Рашков отрази с крак изстрела на капитана на канарите.

В 22-ата минута щабът на жълто-черните побесня след фрапантен пропуск на Луис Педро. Това стана след центриране отдясно на Йордан Христов. Топката рикошира в защитник на Любимец и отиде на метър пред голлинията, където Педро я посрещна с плонж, но в тялото на Рашков.

В 27-ата минута рейд на Вандер завърши с пас назад към Ромарио. Той шутира мощно от дъгата пред пеналта, при което топката удари  напречната греда.

Първото положение за Любимец дойде в 33-ата минута. Мауро Алонсо пробва изненадващ удар с левия крак от около 30 метра, но Адам Стаховяк улови.

В самия край на полувремето канарите имаха късмет, защото спокойно можеха да получат гол в своята врата. Огнянов центрира от левия фланг, а Алонсо се размина с топката. Тя стигна до десния бек Панов, който направи финт и от 10 метра фронтално срещу Стаховяк излита топката високо в аут.

През второто полувреме нямаше сериозно положение пред двете врати до 76-ата минута, когато Любимец поведе в резултата.

Това стана след уникално изпълнение на Диян Вълчанов. Той пое  топката с гръб към вратата, премина като малка гара през Спрокел, Енрике и Джинич и с нисък удар с десния крак би покрай Стаховяк за 1:0.

Любимец – Ботев 1:0

Голмайстор: 1:0 Диян Вълчанов (76)

Любимец: 1. Радослав Рашков, 5. Цветомир Панов, 17. Диян Вълчанов, 13. Величко Величков, 21. Сакелариу, 14. Светослав Петров, 11. Славчо Шоколаров, 7. Майкъл Тевия, 7. Антон Огнянов, 10. Мауро Сантош, 9. Мирослав Будинов;

Ботев: 1. Адам Стаховяк, 3. Елведин Джинич (79- 15. Валери Домовчийски), 83. Сивард Спрокел, 26. Артур Енрике, 11. Йордан Христов, 88. Георги Сърмов, 17. Абел Анисе (68- 18. Станислав Костов), 9. Луис Педро (46- 16. Томаш Иршак), 22. Ромарио Кортзорг, 10. Вандер Виейра, 19. Иван Цветков;

Съдия: Христо Ристосков