12-11-2013, 00:53

Андро Дюлгерян

Plovdivutre.bg

Смърфовете удариха Черно море с 1:0 с помощта на братята Белаид

Локомотив (Пд) победи Черно море с 1:0 в мач от 17-ия кръг на „А” група. Единственият гол падна в 15-ата минута и бе дело на Аймен Белаид. Централният защитник засече с глава центриране от корнер на своя брат Тижани Белаид.

Успехът изкачи черно-белите на трето място във временното класиране с актив от 31 точки.

Двубоят започна с едноминутно мълчание в памет на привърженика на Локо (Пд) Янко Недялков Янков, който почина внезапно на 38-годишна възраст.

Първото положение в мача създаде юношата на Локо (Пд) Симеон Райков още в 6-ата минута. Нападателят пробва силен удар с левия крак от дъгата на наказателното поле, но капитанът ни Йордан Господинов изби в корнер.

В 13-ата минута Йордан Тодоров центрира от десния фланг, при което Камбуров си спря топката фронтално срещу вратаря на гостите, но не успя да отправи удар към Китанов.

В 15-ата минута Локо (Пд) поведе с 1:0. Това стана след центриране от корнер на Тижани Белаид. Брат му Аймен Белаид засече с глава на първа греда и прати топката в мрежата. Това бе първи гол в „А” група на Аймен, който се разписа няколко дни по-рано при победата с 5:0 над Витоша Бистрица за Купата на България. Тогава Аймен засече с крак отново центриране на брат си Тижани.

В самия край на първото полувреме Тижани Белаид пак центрира добре топката към Камбуров, който се засуети в наказателното поле и пропусна да отбележи втори гол.

В даденото от съдията Таско Тасков допълнително време Аласан Н’Дайе хвърли 25 метров пас към Йордан Тодоров, който от 10-ина метра засече топката от воле, но над напречната греда.

През второто полувреме играта бе сравнително равностойна без чисти голови положения. Гостите от Варна пратиха веднъж топката в мрежата на черно-белите, но реферът отмени попадението на Бакари заради засада.

В 75-ата минута Н’Дайе направи самостоятелен пробив, който завърши с бомбен шут от разстояние, но топката премина над гредата.