Рекорд за Марица - остави съперник „на детско”

17-11-2013, 12:15

Plovdivutre.bg

Петър Боев

Жълто-сините дадоха само 22 точки на Спартак (Пл), вече са в серия 4 от 4

Марица (Пд) постави абсолютен рекорд през настоящия сезон от женската Национална волейболна лига. Пловдивчанки нанесоха тежък разгром на младия състав на Спартак (Плевен), като оставиха съперника си „на детско”.

Гостенките не успяха да преминат психологическата граница от 10 точки във всеки един гейм. Марица затвори мача с 3:0 (25:9, 25:6, 25:7) след нов рекорд - само за 49 минути игра.

При това от всичките 22 точки, до които се добраха плевенчанки в мача, 10 от тях дойдоха от непредизвикани грешки на домакините.

С 6 аса от сервис се отчете диагоналът Марина Ковачева, а по 4 директни точки добавиха Милена Димова и Силвана Чаушева. Последната стана топреализатор на мача с общо 18 точки.

По този начин Марица запази лидерската си позиция във временното класираме с 12 точки и 12:2 гейма (4 победи от 4 мача).

Втори е Левски (Сф) с 12 точки, но с един изигран мач повече. Следват Казанлък Волей (Казанлък) с 9 точки и ЦСКА-Демакс (София) с 6 точки от по четири мача.

На 22 ноември жълто-сините гостуват в Казанлък.