17-11-2013, 12:34

Plovdivutre.bg

Петър Боев

Оранжевите хвърлиха в игра 15-годишен талант при драматичната загуба от Миньор

Виктория Волей (Пд) допусна първа загуба от началото на сезона във Висшата лига при мъжете. Това стана в домакински мач в залата на СОУ „Цар Симеон Велики” в Пловдив, където оранженвите отстъпиха на водача Миньор (Перник) с 2:3 (- 21, - 25, 15, 22, - 12) гейма.

Освен това драмата за пловдивския клуб бе пълна – неприятна контузия получи основният нападател Стефан Иванов. Той усука коляно след сблъсък с играч на Миньор през мрежата и напусна преждевременно терена.

На негово място се появи диагоналът Атанас Дивров, който е едва на 15 години, но общо взето се справи с предизвикателството.

До няколко дни ще стане ясно колко серизна е контузията на Стефан Иванов, уточниха от Виктория Волей.

Припомняме, че Миньор спечели по същия начин с 3:2 гейма и в предишното си гостуване в Пловдив – срещу Локомотив 1926.

Черно-белите пък грабнаха ценни 3 точки след 3:1 (25:27, 26:24, 25:19, 25:20) гейма срещу УНСС (Сф) в собствената си зала на Лаута. Пловдивчани бяха подкрепяни от своя доста гласовита футболна агитка.

Така в класирането води Миньор с 10 точки пред Тетевен Волей и Локо (Пд) с по 9 точки. Виктория Волей (Пд) е на 4-о място с 8 точки.