Отхвърлени от Локо спечелиха Битката за Пловдив при аматьорите

17-11-2013, 12:54

fceurocollege.com

Димитър Иванов

Спартак излъга Евроколеж с 1:0, няма загуба в 12-и мач поред

Спартак спечели пловдивското дерби в Югоизточната "В" група, след като удари Евроколеж с 1:0 на своя стадион "Тодор Диев". Така синьо-белите удължиха успешната си серия и вече 12 мача поред нямат загуба.

За победата помогнаха най-вече нападателят Ирфан Юсеинов – Арфата и защитникът Цветан Йотов, които през лятото изкараха проби с Локо (Пд) на лагера в Банско, но не бяха одобрени от треньора Сашо Станков.

Първото полувреме от пловдивското дерби няма да се запомни почти с нищо, тъй като чистите положения и пред двете врати липсваха.

Развръзката дойде в 60-ата минута, когато Арфата центрира от корнер, а Цецо Йотов засече топката с глава за крайното 1:0.

В 65-ата минута бившият играч на Ботев (Пд) Николай Харизанов получи червен картон за тима на Евроколеж след изключително грубо нарушение на тежкия терен.

С тази победа Спартак (Пд) излезе на 5-о място в класирането, на 5 точки от лидерите Созопол и Несебър.

В следващия кръг за гладиаторите предстои ново дерби именно срещу Созопол. Мачът е на 24 ноември от 14,30 часа край морето.

Спартак (Пд): Витанов (к), Парнаров, Куртов, Йотов, Кумбаров, Колев (Ст.Димитров-70), Атанасов, Ем.Иванов (Кордов-85), Юруков (Андреев-60), Байрев и Юсеинов.

Евроколеж: Апостол Стоянов, Ангел Делчев. Христо Стамов, Георги Бъчваров, Николай Харизанов, Йордан Хърков / 66-Радо Трендафилов/, Свилен Щерев, Милен Шуманов, Борис Малев, Георги Куртев / 70- Петър Челебиев/ Антон Кюлюнков /66-Росен Колев/.