Лудогорец детронира Берое

17-11-2013, 20:16

sportline.bg

StarazagoraUtre

Лудогорец се класира на четвъртфинал за Купата на България след равенство 1:1 в реванша с Берое днес.

Първата възможност бе за старозагорци в третата минута, когато Каядо стреля неточно от добра позиция. Около 60 секунди по-късно Кишада изведе Марселиньо, а Джоман и Здравко Илиев не се разбраха, като последният нелепо си вкара автогол - 1:0 за Лудогорец. В следващите минути шампионите бяха по-активни и търсеха гола, но безуспешно. В 41-ата минута Пенев центрира, а след разбъркване Венци Христов бе най-съобразителен и изравни резултата с шут между играчите. Втората част започна малко по-нервно. Съдията вдигна четири жълти картона до 60-ата минута. В 72-ата минута Кишада остана сам срещу Караджов, но ударът му мина встрани от вратата. В 74-ата минута Елио Мартинс стреля от около 20 метра, но Чворович се намеси решително и изби в корнер. В 86-ата минута Марселиньо изведе на чиста позиция Иван Стоянов, но ударът на капитана на шампионите мина на сантиметри от целта. В заключителните секунди Веселин Пенев пропусна страхотна възможност да донесе победата на Берое след центриране от корнер.  Така Лудогорец елиминира настоящия носител на трофея и продължи напред. Първата среща между двата тима завърши 2:1 за шампионите.
БЕРОЕ: 12. Караджов, 2. Илиев, 5. Стойчев, 6.Иванов, 28. Пенев, 27. Джоман, 21. Елиаш (75 - 18. Зехиров), 88. Каядо, 7. Андонов (к.) (78 -15. Динков), 29. Мартинс, 10. Христов
РЕЗЕРВИ: 22. Макенджиев, 14. Дишлиев, 19.Райнов
Треньор: Петър Хубчев

ЛУДОГОРЕЦ: 91. Чворович, 80. Кайсара, 5. Барт,55. Терзиев, 25. Минев, 73. И. Стоянов (к.),

8. Ешпиньо, 23. Златински, 77. Витиня (83 -17. Абало), 84. Марселиньо (90 - 14. Бурзорг), 11. Кишада
РЕЗЕРВИ: 21. В. Стоянов, 20. Шоко, 4. Мантула,16. Китов, 10. Ернандес, 17. Абало
Треньор: Стойчо Стоев
Източник: sportline.bg