Ето така Локо показа 4 пръста на Ботев (ВИДЕО)

20-11-2013, 15:50

lportala.net

Малките смърфове разгромиха вечния си съперник с 4:1 на Лаута

Юношите на Локо (Пд) от набор 1999 удариха връстниците си от Ботев с 4:1 в дерби мач, игран днес на изкуствения терен на Лаута. Битката за Пловдив бе ръководена от международния ни съдия Георги Кабаков.

Водените от Апостол Костадинов „смърфове” откриха резултата с гол от съблекалнята. Още в 29-ата секунда Архан Исуф проби самостоятелно и с премерен шут по земя прати топката в мрежата.

Гостите отговориха четвърт час по-късно, когато Мартин Татаров изравни.

През второто полувреме Локо беше по-добрият тим и 4 минути след почивката голмайсторът Иван Домусчиев – Кача вкара за 2:1.

В 61-ата минута Архан Исуф мина на парад през центъра на отбраната на канарчетата и сложи точка на срещата с третия гол.

Само 180 секунди по-късно в прегръдките на съотборниците си попадна и Ариф Фередов, който фиксира крайното 4:1.

Победата в пловдивското дерби изкачи Локомотив на второ място, където ще зимува зад тима на Векта. Жълто-черните остават трети.

Припомняме, че за финалите от републиканското първенство се класират първите два тима в класирането, а третият играе няколко баража за място сред най-силните.