Нефтохимик с втора победа в Суперлигата

21-11-2013, 08:34

Марин Боянов

Вече с 6 точки от две победи и три загуби Нефтохимик е на осмо място в класирането.

Волейболистите на Нефтохимик 2010 (Бургас) постигна втората си победа от началото на сезона в Суперлигата на България.  В среща от петия кръг момчетата на Даниел Пеев победиха гостуващия Пирин (Разлог) с 3:1 – в отделните геймове (25:20, 25:16, 18:25, 25:15).

Мачът започна доста оспорвано.  Гостите поведоха, но след  второто техническо прекъсване домакините заиграха много точно и в крайна сметка затвориха гейма при резултат 25:20.  Вората част бе изцяло за домакините, които отбелязаха и няколко аса от сервис - 25:16.

В третия гейм гостите имаха преимущество и успяха да измъкнат победата с 25:18.  В следващата част Нефтохимик стабилизира блокадата, заигра ефективно и в нападение и се поздрави с крайната победа след убедителното  25:15.

Топреализатор на мача стана Георги Петров с 24 точки за Нефтохимик 2010. Вече с 6 точки от две победи и три загуби Нефтохимик е на осмо място в класирането.