Марица счупи каръка, най-после би Казанлък

22-11-2013, 23:06

Plovdivutre.bg (архив)

Жълто-сините убедително на първото място в класирането

Марица (Пд) победи Казанлък Волей в най-интересния мач от шестия кръг на Националната волейболна лига за жени. Пред пълните трибуни в зала „Арсенал” в Града на розите момичетата на Иван Петков най-после разиграха епизод от любимия сериал на своя треньор “Пепел от рози“, като надиграха съперника за крайното 3:1 (27:29, 25:20, 25:16, 25:8) гейма.

Това бе първата победа на жълто-сините над Казанлък в официален мач на ниво жени досега.

В първата част пловдивчанки грешаха ужасно много. Те подариха цели 16 точки на домакините, но въпреки това Казанлък едва затвори гейма при 29:27.

Топреализатор на мача стана централната блокировачка на Марица Мира Тодорова - Пастата, която влезе като резерва в края на първия гейм и наниза 18 точки за победителките. Силвана Чаушева добави 17 точки.

Във временното класиране Марица продължава да е лидер с пълен актив, като вече има 15 точки от пет мача. Казанлък е четвърти с 9 точки.