23-11-2013, 19:48

Андро Дюлгерян, архив

Петър Боев

Черно-белите едва вързваха два точни паса

Лудогорец победи без особено усилие Локо (Пд) с 3:0 в мач от 18-ия кръг на „А” група. Черно-белите бяха отчайващо слаби, като трудно вързваха дори два точни паса. Така пловдивчани се смъкнаха на 4-о място във временното класиране с 31 точки, докато шампионите увеличиха преднината си от Литекс на 6 точки.

Върджил Мисиджан, Михаил Александров и Роман Безяк се разписаха за домакините.

Първата опасност пред вратата на смъпфовете дойде още в 11-ата минута. Аймен Белаид от Локо се подхлъзна и подаде топката към Мишо Александров. Халфът излъга вратаря Йордан Господинов и шутира към вратата, но уцели гредата.

В 24-ата минута падна първият гол в мача. Христо Златински центрира от корнер, при който Господинов изби лошо. След това Камбуров се опита да изчисти топката с глава, но тя попадна в Мисиджан. Холандецът отправи удар от 10-ина метра и простреля Господинов за 1:0.

Четвърт час по-късно Кишада напредна през центъра и отправи силен удар с левия крак от дъгата. Господинов спаси с една ръка в корнер.

В 42-ата минута резултатът бе удвоен. Това стана след пробив отдясно на Кайсара. Последва остро центриране по земя и Мишо Александров засече от движение с крак покрай Господинов. Топката се удари и във вратаря, но нямаше как той да реагира и да спаси гола.

През второто полувреме Локо прлодължи да играе безобразно слабо, но пък отправи два точни удара към противниковата врата.

В 70-ата минута Лазаров центрира от фаул, а Н’Дайе засече с глава право в ръцете на вратаря Стоянов. Три минути по-късно Крис Гади напредна отдясно и шутира силно с левия крак, но отново право в ръцете на вратаря на Лудогорец.

Така се стигна до 77-ата минута, когато преднината на домакините стана класическа. Атаката тръгна от Кейсара, който изскочи по десния фланг, напредна и центрира към малкото наказателно поле, където връхлитащият Роман Безяк засече от упор с крак за 3:0.

СТАТИСТИКА:

Лудогорец – Локо (Пд) 2:0

Голмайстори: 1:0 Мисиджан (24), 2:0 Александров (42), 3:0 Безяк (77)

Лудогорец: 21. Стоянов-к, 80. Кайсара, 25. Минев, 5. Барт, 27. Моци, 8. Ешпиньо, 23. Златински, 84. Марселиньо, 7. Александров (80- Абало), 11. Кишада (64- Безяк), 93. Мисиджан (75- Иван Стоянов).

Локо (Пд): 12. Господинов, 7. Тодоров, 3. Валери Георгиев, 11. Камбуров (46- 9. Дани Кики), 33. Тунчев (83- 18. Асен Георгиев), 22. Н`Дайе, 28. Илиадис (66- 5. Казнаферис), 75. Аймен Белаид, 87. Диего, 77. Лазаров-к, 91. Гади.

Жълти картони: Тодоров, Аймен Белаид, Валери Георгиев (Локо)