Няма да има пловдивско дерби при децата

29-11-2013, 23:12

botevplovdiv.bg

Ботев тресна Берое 3:1, а Локо бе разбит от Левски с 0:3 на Лаута

Ботев победи с 3:1 Берое и се класира за полуфиналите за Купата на БФС при набор 1998. Двубоят се игра на изкуствения терен на базата в Коматево при изключително тежки метеорологични условия.

В 33-ата минута канарите откриха чрез Петър Чалъков, който вкара директно от фаул.

В началото на второто полувреме Лъчезар Захариев направи 2:0 с удар от близка дистанция.

В 63-ата минута стражът на жълто-черните Димитър Стамболийски изрита неразчетено върната към него топка и тя попадна в играч на Берое, който с изключително красив удар от сериозна дистанция прати топката в мрежата за 2:1.

Само 3 минути по-късно Милко Георгиев проби отлично по левия фланг и останал сам срещу вратаря оформи крайното 3:1,

Така Ботев чака вече следващия си съперник, който ще е между ЦСКА, Литекс и Левски.

Сините удариха днес Локо (Пд) с 3:0 на изкуствения терен на Лаута.

Жребият и двубоите ще се проведат след Нова година.