01-12-2013, 15:51

botevplovdiv.bg

Петър Боев

Канарите издрапаха до 2:1 срещу Славия

След чакане от почти три месеца и половина Ботев (Пд) най-после спечели мач на чужд терен. Канарите издрапаха до 2:1 като гости на Славия в двубой от 19-ия кръг на „А” група. Атанас Курдов отново наказа с гол бившия си тим, докато Анисе и Вандер бяха точни за канарите.

Предишният успех на Ботев извън Пловдив бе срещу Черноморец през август. Освен това Ботев нямаше победа на стадион "Славия" цели 20 години.

По този начин жълто-черните изместиха Локо (Пд) от четвъртото място. Двата пловдивски тима имат по 34 точки, но канарите са с победа в директния мач.

В 9-ата минута Галин Иванов получи изненадващо топката в наказатеното поле, но изстрелът му бе спасен от Адам Стаховяк.

Десет минути по-късно обаче Славия откри резултата. Атаката тръгна от Чавдар Янков, който изведе с диагонален пас Руслан Димитров. Той напредна по дясното крило и центрира балонно към наказателното поле. Там Курдов бе оставен свободен от Джинич и с глава прати топката покрай „заспалия” на място Адам Стаховяк за 1:0.

В 31-ата минута канарите се върнаха в мача с изравнително попадение. Веселин Минев центрира от дясно, Иван Цветков свали с глава към Анисе, който също с глава изненада Георги Петков за 1:1.

Половин час преди края на мача Ботев поведе в резултата. Банинг загуби чисто в средата на терена, Борис Галчев пое топката и проби през центъра. Последва пас надясно към Вандер, който простреля Петков за 1:2.

При следващата атака жълто-черните можеха окончателно да решат мача. Ромарио изскочи сам срещу Петков, но не успя да го преодолее.

Минута преди края Анисе се озова в добра позиция и шутира. Петков отклони топката с ръка, която срещна гредата.

СТАТИСТИКА:

Славия – Ботев (Пд) 1:1

Голмайстори: 1:0 Атанас Курдов (19), 1:1 Абел Анисе (31), 1:2 Вандер Виейра (62)

Славия: Георги Петков (кап), Костадин Велков, Радослав Димитров, Георги Пашов, Виктор Генев, Галин Иванов, Янко Сандански, Чавдар Янков, Албер Банинг, Атанас Курдов, Фернандо да Силва.

Ботев: Адам Стаховяк, Елведин Джинич, Веселин Минев, Бобан Грънчаров, Йордан Христов, Георги Сърмов, Абел Анисе, Борис Галчев, Ромарио Кортзорг, Вандер Виейра (73- Костадин Дяков), Иван Цветков – кап (79- Мариян Огнянов).

Съдия: Цветан Кръстев

Жълти картови: Пашов, Банинг (Славия), Цветков, Анисе, Дяков (Ботев)