Читаков и Арфата надупчиха Миньор

01-12-2013, 16:38

Plovdivutre.bg (архив)

Спартак завърши годината с 4:0 и 5-о място

Спартак (Пд) завърши по категоричен начин полусезона в Югоизточната "В" група. В мач от последния 17-и кръг "гладиаторите" разгромиха Миньор (Раднево) с 4:0 на своя стадион „Тодор Диев”.

Срещата започна с тотален натиск на Спартак, като той даде резултат още в 15-ата минута след гол на Читаков. Прострелна топка бе отбита от вратаря на гостите и Читаков я оплете в мрежата.

В 25-ата минута падна и втория гол за спартаклии. Дани Колев бе фаулиран в наказателното поле и отсъдената дузпа бе реализирана от Читаков.

В 70-ата минута втори жълт картон и последващ червен получи играч на Миньор.

В 75-ата минута Ирфан Юсеинов – Арфата направи резултата класически, а в 78-ата минута Андрей Андреев сложи точка на спора с четвъртия гол за "гладиаторите".

Така пловдивчани ще зимуват на 5-о място в класирането с 32 точки, колкото има и четвъртият Верея. Лидер е Несебър с 40 точки.

Състав: Витанов (к), Парнаров, Куртов, Йотов (К.Атанасов-75), Кумбаров, Колев (Кордов-80), Ст.Димитров, Ем.Иванов, Юсеинов, Андреев и Читаков (Юруков-60).