Добруджа 07 победи Ботев (Луковит) с 3:1 гейма

07-12-2013, 20:56

Изида

dobrich.utre.bg

Добруджа 07 - Ботев (Луковит) в снимки

Мъжкият волейболен тим на Добруджа 07 записа четвърта победа в Суперлигата. В осмия кръг възпитаниците на Мирослав Живков надделяха с 3-1 гейма над Ботев (Луковит) пред над 1000 зрители в зала „Добротица” след час и 44 мин. игра, информират от пресцентъра на Изида и ВК Добруджа 07.

В началото на мача домакините допуснаха множество грешки, които доведоха до успех в гейма за гостите с 25-18 точки. Добричлии веднага коригираха играта си и през  втората част бяха пълни господари на терена. Те поведоха с 20-10 точки след успешна серия при сервис на Светослав Арнаудов, а геймът затвориха при 25-15. Превъзходството на добруджанци продължи и в следващия гейм, в който те дръпнаха с 22-10, като изключително полезен в тези минути за своите съотборници бе Калоян Канев. Последва отпускане в техните редици, което позволи на Ботев да спечели 5 поредни точки. Силите на гостите достигнаха да заличат пасива до 7 точки, а геймът бе спечелен от домакините с 25-18. В последната част двата отбора играха точка за точка до второто техническо прекъсване, което дойде при резултат 16-15 за Добруджа 07. В заключителните минути неприятна контузия получи юношеският национал на добричлии Илия Петков, а неговите съотборници затвориха мача след 25-21 точки в четвъртия гейм.

С 4 победи и 4 загуби новакът Добруджа 07 се превръща в хит в Суперлигата, заемайки седма позиция - само на 3 точки от третия във временото класиране Монтана. В следващия кръг – на 14 декември, възпитаниците на Миро Живков гостуват на втория в таблицата КВК Габрово.