Локо (Пд) разнищи Пирин с 6:0 и отново е трети

11-12-2013, 15:43

Андро Дюлгерян, архив

Димитър Иванов

Мартин Камбуров вкара за 15-и път този сезон

Локо (Пд) постигна най-изразителната си победа през този сезон, след като разнищи Пирин (ГД) с 6:0 в мач от 22-ия кръг на шампионата. Мартин Камбуров вкара две дежурни попадения, с които сметката му набъбна на 15 през настоящата кампания. Останалите голове за пловдивчани бяха дело на Тижани Белаид, Крис Гади и Стелиос Илиадис. Любо Гуцев пък си вкара автогол.

Досега рекордната победа на смърфовете беше с 5:1 на Лаута срещу тима на Любимец.

По този начин черно-белите отново изскочиха на трето място в класирането на „А” група с актив от 41 точки.

Първата опасна атака в мача дойде в 16-ата минута и бе дело на гостите от Локо. Тижани Белаид получи топката в наказателното поле, финтира Гуцев и шутира от 7-8 метра. Вратарят Абди Абдиков обаче запази мрежата си суха.

Малко след това Пирин също пропусна добра възможност за гол. Юношата на Локо (Пд) Веселин Марчев центрира много добре от левия фланг към Марио Близнаков, който от малък ъгъл стреля над вратата.

Така се стигна до 28-ата минута, когато черно-белите откриха резултата. Това стана след многоходова атака, при която капитанът Здравко Лазаров центрира от границата на наказателното поле към далечната греда. Там централният защитник Аймен Белаид засече с глава в напречната греда. При добавката обаче Камбуров бе точен почти от упор за 0:1. Това бе гол №14 за нападателя от началото на сезона.

Десет минути по-късно Костадин Башов от Пирин шутира силно от 20-ина метра, но вратарят на Локо Йордан Господинов улови топката пред самата голлиния.

В 42-ата минута гостите от Пловдив имаха претенции за дузпа, след като Аймен Белаид бе повален в в наказателното поле, но не последва сигнал на съдията Атанас Димитров.

В даденото от рефера допълнително време на първата част Локо пропусна златен шанс да удвои преднината си. Крис Гади изведе с двойно подаване Мартин Камбуров сам срещу вратаря Абдиков. Нападателят на смърфовете шутира от границата на малкия пеналт, но на сантиметри в аут.

В началото на второто полувреме смърфовете забиха два бързи гола в рамките само на 5 минути и окончателно убиха интригата в мача.

В 52-ата минута Тижани Белаид се озова на стрелкова позиция и с десния крак простреля Абдиков за 0:2.

В 57-ата минута Здравко Лазаров центирра отляво, а Крис Гади почти от упор засече от воле с десния крак за 0:3.

В 71-ата минута Мартин Камбуров се размина при едно центриране, но топката стигна до Стелиос Илиадис, който шутира покрай Абдиков за 0:4.

В 77-ата минута влезлият на смяна Сашо Якимов напредна отдясно и след центрирането му топката рикошира в тялото на Любо Гуцев и влезе в мрежата за 0:5.

Две минути преди края черно-белите оформиха крайното 0:6. Това стана, след като Мартин Камбуров бе оставен абсолютно непокрит в наказателното поле. Голмайсторът овладя топката и с левия крак я заши в мрежата.

СТАТИСТИКА:

Пирин (ГД) – Локо (Пд) 0:6

Голмайстори: 0:1 Мартин Камбуров (28), 0:2 Тижани Белаид (52), 0:3 Крис Гади (57), 0:4 Стелиос Илиадис (71), 0:5 Гуцев (77-автогол), 0:6 Мартин Камбуров (88)

Пирин: 83. Абдиков, 3. Пиргов (46- 26. Боянчев), 5. Гуцев, 6. Фиданин, 22. Киров, 7. Башов, 8. Петър Лазаров (к), 10. Марчев, 19. Газиев, 21. Панайотов (55- 88. Георги Петров), 77. Близнаков (66- 15. Карапетров);
Треньор: Костадин Ангелов;

Локо (Пд): 12. Господинов, 7. Тодоров (70- 17. Марков), 5. Казнаферис, 20. Тижани Белаид, 11. Камбуров, 33. Тунчев, 28. Илиадис, 75. Аймен Белаид, 87. Диего Фераресо, 77. Здравко Лазаров-к (73- 27. Якимов), 91. Крис Гади;
Треньор: Александър Станков;

Стадион: "Градски", Гоце Делчев;
Съдия: Атанас Димитров;
Жълти картони: Пиргов, Газиев Петър Лазаров, Башов (Пирин); Тижани Белаид, Камбуров, Марков (Локо)