Добруджа 07 загуби от Нефтохимик 2010 в зрелищен мач

22-12-2013, 00:25

Изида

dobrich.utre.bg

Домакините на два пъти повеждаха в геймовете и направиха повече точки в срещата, но късметът бе на страната на гостите

Добруджа 07 отстъпи с 2-3 (25:15, 27:29, 33:31, 22:25, 11:15)на Нефтохимик 2010 в последния мач от десетия кръг на Националната волейболна лига "Бачково" - изворна вода. Двубоят започна по отличен начин за домакините, които спечелиха с 25-15 в първия гейм, съобщават от пресцентъра на Изида и ВК Добруджа 07. В края на втората част гостите имаха три геймбола. Възпитаниците на Мирослав Живков за пореден път излязоха от безнадеждната ситуация, изравнявайки до 24-24. Последва размяна на водачеството и в крайна сметка Нефтохимик 2010 спечели с 29-27.  Последва нов драматичен гейм, чийто край този път бе в полза на домакините. В тази част добричлии поведоха с 23-20 и допуснаха съперникът им да направи четири поредни точки. Възпитаниците на Мирослав Живков затвориха гейма в своя полза едва при седмата възможност при 33-31, като преди това всички в залата изтръпнаха при 30-31 за Пеев и компания. В четвъртия гейм бургазлии надделяха с 25-22, след като имаха инициативата през цялата част.

Така се стигна до тайбрек, в който двата отбора играха точка за точка до 10-10. Късметът във финалните минути на двубоя бе на страната на гостите, които с непробиваема блокада дръпнаха решително в резултата и спечелиха с 15-11 точки.

В самия мач, продължил 2.25 ч. и наблюдаван от над 1000 зрители, добричлии спечелиха общо 118 точки в геймовете, а гостите – 115, но с победата с 3-2 гейма се поздравиха волейболистите на Нефтомихик 2010.