Окончателно: Радева без медал от световното по шах

27-12-2013, 11:12

Plovdivutre.bg (архив)

Петър Боев

Пловдивчанката записа второ поредно реми в ОАЕ, Габриела Антова с шанс за шампионската титла

Пловдивската надежда в шахмата - Виктория Радева, се размина  окончателно с възможността да спечели медал от световното първенство за момичета до 12 години, което се провежда в момента  в Ал Аин (ОАЕ).

Нашето момиче записа второ поредно реми, след като партията между нея и състезаващата се за Финландия рускиня Анастасия Назарова завърши без победител. По този начин Вики остана с актив от 6 точки от 9 възможни и в оставащите до края 2 кръга няма как да догони лидерките в класирането.

В момента възпитаничката на СОУ „Никола Вапцаров” е на 23-а позиция в подреждането.

Шанс за шахмата корона в тази възрастова група обаче има софиянката Габриела Антова. Тя е на второ място със 7,5 точки и в предпоследния 10-и кръг излиза с черните фигури срещу водачката Ханим Баладжаева от Азербайджан, която има 8 точки.