Виктория взе реванш с 3:0 над черно-белите

04-01-2014, 18:36

Домакините спечелиха трето място на турнира в зала „Олимпиада”, Петьо Драгиев триумфира с Ботев (Луковит)

Виктория Волей (Пд) взе реванш от своите съграждани от Локомотив 1926 (Пд) и ги победи с 3:0 (25,22, 25:21, 25:13) гейма в мач за третото място на международния волейболен турнир „Виктория Къп”, който приключи днес в зала „Олимпиада” в Пловдив.

Вчера черно-белите, водени от бившия национал Петър Узунов, постигнаха успех с 3:1 над „оранжевите”.

Този път обаче пловдивското дерби приключи само за 67 минути.

Най-добър реализатор в мача стана Трифон Лапков от Виктория волей, който отбеляза 22 точки. Ивайло Иванов добави 12, а Атанас Дивров – 11, цели 6, от които от блокада.

Най-резултатни за Локомотив бяха Борислав Чукалов и Мариян Доновски с по 8 точки.

Два часа по-късно във финала на турнира воденият от треньора Петьо Драгиев отбор на Ботев (Луковит) победи канадския колежански тим Куийн’с Юнивърсити Гейлс (Кингстън) с 3:1 (25:19, 25:14, 21:25, 25:19) гейма и по този начин спечели "Виктория Къп".