07-01-2014, 11:22

Десислава Кулелиева

Plovdivutre.bg

Пловдивската тенисистка разгроми Варвара Лепченко в Сидни, идва ред на Сара Ерани

Уникална Цвети Пиронкова записа 5-а поредна победа на твърдите  кортове в Сидни, където се провежда силния тенис турнир с награден фонд 710 000 долара. Пловдивчанката разгроми във втория кръг Варвара Лепченко с 6:3, 6:2 и по този начин се класира на четвъртфинал.

Припомняме, че Цвети стартира от квалификациите, където постигна 3 поредни успеха.

Днес нашето момиче бе изключително концентрирана в своите удари и приключи мача за 86 минути.

Това й донесе 18 220 долара от наградния фонд и 125 точки за ранглистата на WTA. Цвети обаче ще добави само 55 към актива си, защото имаше да защитава 70 от миналогодишното си участие на турнира в Хобарт.

При всички положения обаче тези 55 точки ще са напълно достатъчни първата ракета на България да се завърне в Топ 100 през следващата седмица.

В следващия кръг Пиронкова ще се изправи срещу италианката Сара Ерани, която по-късно днес елиминира Лорън Дейвис (САЩ) със 7:5, 6:2.