08-01-2014, 19:11

Петър Боев

От щаба на Майнц объркаха името на бившата звезда на Ботев

Славещите се като точни и педантични във всяко едно отношение немци скандално объркаха името на Тодор Неделев, установи Plovdivutre.bg.

Новото попълнение на Майнц 05 бе прекръстен... Тодо Беделев. И това стана от техническия щаб на неговия тим. Впоследствие нашето момче отговори подобаващо и отвърна с асистенция при победата над НЕК Ниймеген с 3:2. Тошко игра през второто полувреме.

Може да видите сами конфузната грешка на немците в снимката по-горе.

Час преди началото на днешната контрола срещу холандския НЕК Ниймеген от щаба на Майнц дадоха списък на целия тим с номерата на футболистите и върху него с кръстче отбелязаха титулярните 11 футболисти.

Интересното е, че в страницата на Майнц във Фейсбук бдителен фен на Ботев веднага забеляза гафа и призова името на Неделев да бъде изписано правилно. Малко след това друг привърженик на червените също направи забележка.

Иначе в самия мач Майнц победи НЕК Ниймеген с 3:2. За холандците точни бяха Раян Колвайк от дузпа в 6-ата минута и Сьорен Рийкс в добавеното време на първата част. За немския тим вкараха най-близкия човек до Тошко Неделев в отбора и негов преводач – Николче Новески в 43-ата минута. После Неделев изпълни перфектен фаул в 87-ата минута, а вратарят на НЕК изби топката. При добавката обаче Юнус Малли изравни. Две минути по-късно отново Малли вкара с глава за крайното 3:2.