11-01-2014, 19:56

Мирослава Александрова

Младокът изигра 20 минути за европейския вицешампион

Българският младежки национал Едисон Йорданов дебютира неофициално за първия тим на Борусия (Дортмунд) днес срещу Стандарт (Лиеж).

Дортмундци победиха с 2:0 с голове на Обамеянг и Хофман, а българинът влезе в игра в 69-ата минута на мястото на Кевин Гроскройц и бе близо до отбелязването на попадение. 20-годишният футболист игра на дясното крило, а редом до него бяха футболисти като Роберт Левандовски, Марко Ройс и Хенрих Мхитарян.

Младокът имаше две реални възможности за гол - в 84-ата минута получи чудесен пас в близост до вратата на Стандарт, вратарят изби, а в последната минута от двубоя Йорданов стреля силно отдалеч, но ударът също бе спасен добре.

Роденият в Рощок футболист бе привлечен в Борусия от Ханза миналото лято и през есента игра в дублиращия тим на "жълто-черните", които се състезава в третия немски ешалон. Договорът му с клуба е до 2015 година.