Марица продължи да мачка в първенството

12-01-2014, 12:53

Plovdivutre.bg (архив)

Пловдивчанки са лидерки с пълен актив от 21 точки след бързо 3:0 срещу Спартак (Пл)

Марица (Пловдив) започна с победа участието си в междинния дял от шампионата на женската Национална волейболна лига. В среща от Група Б в Казанлък волейболистките на Иван Петков бяха бързи и убедителни срещу Спартак 1996 (Плевен) и се поздравиха с поредните си три точки след 3:0 (25:11, 25:13, 25:10) гейма.

Двубоят приключи точно за 56 минути.

Плевенчанки не успяха да се справят добре със сервисите и нападението на противника в първия гейм и изостанаха сериозно в резултата.  Към края на гейма Иван Петков даде възможност на младата Вангелия Рачковска да влезе в игра и тя се отблагодари, отбелязвайки с успешна атака последната точка в гейма за 25:11.

Пловдивският наставник започна втората част с друга млада волейболистка в основния състав – центъра Йоанна Атанасова, а по-късно в гейма новия си дебют в Марица завърналата се след сезон в Италия и дълго отсъствие поради майчинство Ана Радичева.

Двете заедно забиха три от петте аса на Марица в гейма, които допринесоха за нов категоричен резултат – 25:13.

Освен тях, в основната седморка за третата част остана и младата разпределителка Мирела Шахпазова, която също влезе от ъгъла в предишния гейм.

Топреализатор на мача стана Силвана Чаушева с 15 точки за победителките. Центърът Милена Димова добави 9.

Веднага след края на срещата маричанки останаха в залата, за да направят тренировка.

Въпреки че има един изигран мач по-малко, Марица остава начело в класирането с пълен актив от 21 точки.