Баскетболистките с втора победа за седмица

В следващия кръг Нефтохимик приема силния тим на Монтана

Нефтохимик изпълни заканата си и взе втора победа само в рамките на няколко дни, след като се наложи над Рилски Спортист Самоков със 71:60 (45:30). Пред около 350 зрители в спортна зала Бойчо Брънзов момичетата на Петко Маринов в тренировъчно темпо победиха своите съпернички.

Всичко се реши във втората четвърт, когато домакините от Бургас разпиляха гостенките, като записаха и рекорд малко преди края 19:2 точки в своя полза, за да се стигне до крайното 25:9 в частта. Последните две части преминаха равностойно с лек превес на домакините, които като че ли запазиха силите си, след убедителния аванс до почивката.

Нефтохимик имаше предимство при борбите под коша 43 срещу 29, както и при точките след овладени топки в атака 11 срещу 4. След поредната победа Нефтохимик се утвърди на 4-то място като има в актива си 7 победи и 5 загуби.

С дабъл дабъл за успеха завърши новото попълнение на домакините, центърът  Глория Браун, която наниза 21 точки и направи 13 борби. Борислава Христова завърши с 16 точки, 7 борби и 3 асистенции, а Мария Желязкова добави 11 точки и 9 борби за победата на "нафтата".

В следващия кръг Нефтохимик отново е домакин в спортна зала Бойчо Брънзов, когато приема силния тим на Монтана, трети във временното класиране на НБЛ.