Волейболна драма в Пловдив

18-01-2014, 21:53

Петър Боев

Марица допусна първа загуба през сезона след 0:3 срещу Левски

Победният ход на Марица (Пд) във волейболното женско първенство най-после бе спрян. Това стана тази вечер в зала „Олимпиада” в Пловдив, където жълто-сините загубиха изключително драматично от Левски с 3:0 (27:25, 26:24, 25:18) гейма.

Мачът бе последен от допълнителния турнир в първенството, който се проведе в Пловдив.

Маричанки водеха в края на първия гейм, но допуснаха елементарни непредизвикани грешки, за да се стигне до 25:27.

Още по-шокиращ бе развоят на втората част. В нея Марица поведе с 24:21 и имаше цели 3 възможности да затвори гейма, но не успя. На всичко отгоре домакините организираха 5 поредни атаки чрез капитанката Диана Малинова, но и това не помогна.

По този начин Марица запази първото си място в класирането, но само с 3 точки преднина пред Левски.

Най-резултатна в мача стана Нася Димитрова от Левски, която приключи с 18 точки (3 блокади, 71 % в нападение). Силвана Чаушева от Марица остана със 17 точки (2 блока, 2 аса от сервис).